2423/​543

Dansk møbeldesign

Sæt på fire armstole af bøg. Sæde og ryg med flettet søgræs. (4)

Fremstår med kraftig alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Stains and blotches. Løse samlinger.

Moderne kunst og design, 4. juni 2024

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag