1935/​546

Sidebord af teak med underliggende hylde, top med let kehlet kant. Model 510. Udført og mærket France & Søn. H. 58. L. 75. B. 51.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Let falmet.

Moderne kunst og design, 27. august 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK