2434/826
Dansk møbeldesign
Funkis spisebord af elm, plade med skjult udtræk i enderne. 1940'erne. H. 73. L. 140/259. B. 95.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Tillægsplader medfølger ikke.
Vurdering