2434/825
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“AT 10”. Sofabord med plade af massiv teak, stel af eg med underliggende hylde udspændt med flet. Udført og mærket hos Andreas Tuck, Odense. H. 50. L. 160. B. 50.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
864665 | ||
802930 |