Foto endnu ikke klar
891/61
Louis Joseph Anthonissen (f. Antwerpen 1849, d. sst. 1913)
Markedsscene fra en algiersk medina. Sign. L. J. Anthonissen. Olie på lærred. 89×130.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Malerier og tegninger, 26. november 2019
Vurdering
Hammerslag