2442/510
Dansk snedkermester
Tre-pers. sofa med ben af bekdset bøg. Sæde, ryg og sider betrukket med mønstret, lys uld. Udgået hos Georg Kofoed. L. 205.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Et bagben med afslag. Betræk med pletter, smuds og mindre defekter.
Vurdering