2010/767
P. de Cagny
Art deco bordlampe af presset matteret rosa glas, dekoreret med blomster i relief. Sign. P. de Cagny. H. 33.
Almindelig patina, herunder nogle mindre overfladeridser og mærker. Nogle få minimale afslag langs øverste kant. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 3. marts 2020
Vurdering
Hammerslag