2433/840
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Krukke af lertøj modelleret med skulpturelle håndtag. Dekoreret med grøngul glasur. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 29,3. Diam. ca. 20.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Afskalninger i glasur på håndtag, munding og fodrand.
Vurdering
Hammerslag
26 bud
1118558 | ||
501821 (Autobud) | ||
1118558 | ||
501821 | ||
1118558 | ||
501821 (Autobud) | ||
1118558 | ||
501821 (Autobud) | ||
1118558 | ||
501821 (Autobud) | ||
1118558 | ||
501821 (Autobud) | ||
1118558 | ||
501821 (Autobud) | ||
1118558 | ||
501821 | ||
1118558 | ||
501821 (Autobud) | ||
1118558 | ||
501821 (Autobud) | ||
1118558 | ||
501821 (Autobud) | ||
1118558 | ||
501821 (Autobud) | ||
1118558 | ||
501821 |