2436/147
Et par danske barok spiseskeer af sølv, skafter med fliget tunge, laffernes bagsider indgraveret med bladkrans hvori initialer og årstal B MRD 1706. Hver med to utydelige stampler. Vægt 100 g. L. 19,5 cm. (2)
Minimal alders- og brugsslitage, inkl. lidt mærker og ridser.
Vurdering