Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Badepiger ved en båd. Optrækkende uvejr. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 50×58.
Proveniens: Paul Fischers dødsboauktion, Winkel & Magnussen 156, 1934 nr. 134.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, tegninger og bøger, 17. september 2019