1834/741
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Uden titel. Sign. Jorn 70, 58/75. Litografi i farver. Lysmål 50×31.
Litteratur: Van de Loo nr. 365.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 21. august 2018
Vurdering
Hammerslag
11 bud