2448/796
Dansk design
Seks æsker af palisander og røget eg med sølvindlæg. Udført hos Andersen & Søhoel, m.fl. Udført 1960erne. H. 4–5. L. 13–23. (6)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. En æske af palisander med løs samling.
Vurdering