2432/​531

Ercole Barovier (f. Murano 1889, d. sst. 1974)

“Corodonato Oro”. Vase af klart og rødt glas. Indlagt med snoede bånd af guldstøv. Udført ca. 1950 hos Barovier & Toso, Murano, Italien. Usign. H. 27.

Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1105691 4.000 DKK