2436/​871

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

Rektangulært “Shaker” spisebord af massiv bøg. Model C 18. Formgivet 1946. Udført for FDB Møbler. H. 73. L. 160. B. 82.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle tørringsrevner. Løs plade, skruer medfølger.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?