Bertha Wegmann: Profilportræt af en ung kvinde med opsat hår. Sign. B. Wegmann. Olie på lærred. 43 x 36.
Vurdering
:
Hammerslag:
Elisabeth Jerichau Baumann: En fattig romersk dreng. Sign. Elisabeth Jerichau Roma 1879. Olie på lærred. 50 x 62.
Vurdering
:
Hammerslag:
Bertha Wegmann: Portræt af en ung kvinde [...]. Sign. B. Wegmann 1920. Olie på lærred. 110 x 115.
Vurdering
:
Hammerslag:
Bertha Wegmann: Portræt af komponist P. E. Lange Müller. Sign. B. Wegmann. Olie på lærred. 87 x 71.
Vurdering
:
Bertha Wegmann: Interiør fra et værksted. Sign. B. Wegmann. Olie på lærred. 85 x 69.
Vurdering
:
Hammerslag:
Anna Syberg, tilskrevet: "Markskel". Usigneret. Vandfarve på papir. 92 x 75.
Vurdering
:
Hammerslag:
Bertha Wegmann: Kunstnerens selvportræt. Sign. B. Wegmann. Olie på lærred. 46 x 37.
Vurdering
:
Agnes Slott-Møller: "Kong Valdemar Sejr ved Jagtmåltidet på Lyø". Forarbejde. Usigneret. Olie på lærred. 55 x 131.
Vurdering
:
Hammerslag: