Anna Sophie Petersen: Gårdeksteriør med to pigebørn i solskinnet. Sign. ASP. Olie på lærred. 49,5 x 60.
Vurdering
:
Hammerslag:
Bertha Schrader: Flodparti med træer, i baggrunden en landsby. Sign. B. Schrader. Utydligt dateret. Olie på lærred. 37,5 x 56.
Vurdering
:
Hammerslag: