Moderne maleri
Moderne malerier /
Samtidskunst
Udvalgt kunst
769/270
Michael Kvium: "Double Me". Sign. på bagsiden Kvium 94. Olie på lærred. 230 x 230.
Vurdering :
400.000 DKK Hammerslag:
700.000 DKK -
769/269
Mel Ramos: "Aardvark"/"Jordsvin". Sign. på bagsiden Mel Ramos 71. Olie på lærred. 132 x 153.
Vurdering :
900.000–1.000.000 DKK Hammerslag:
2.100.000 DKK -
769/264
John Kørner: Komposition. Sign. på bagsiden YLE Kørner 2002. Akryl på lærred. 150 x 120.
Vurdering :
150.000–175.000 DKK Hammerslag:
200.000 DKK -
769/260
Michael Kvium: "Ventebillede", 1994. Sign. på bagsiden Kvium 94. Olie på lærred. 120 x 125.
Vurdering :
200.000 DKK Hammerslag:
380.000 DKK -
769/256
Kathrine Ærtebjerg: "Drøm/Virkelighed", 2003. Sign. på bagsiden A. Kathrine Ærtebjerg 2003. Olie på lærred. 204 x 204.
Vurdering :
100.000–125.000 DKK Hammerslag:
175.000 DKK -
769/255
Michael Kvium: "Feel Me". Sign. på bagsiden Kvium 94. Olie på lærred. 120 x 130.
Vurdering :
250.000 DKK Hammerslag:
525.000 DKK