769/255
Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Feel Me”. Sign. på bagsiden Kvium 94. Olie på lærred. 120×130.
Proveniens: Galleri Faurschou, København. Proveniens: Galerie Piltzer, Paris.
Udvalgt kunst, 27. februar 2007
Vurdering
Hammerslag