769/​255

Michael Kvium (f. Horsens 1955)

“Feel Me”. Sign. på bagsiden Kvium 94. Olie på lærred. 120×130.

Proveniens: Galleri Faurschou, København. Proveniens: Galerie Piltzer, Paris.

Udvalgt kunst, 27. februar 2007

Vur­dering

250.000 DKK

Hammerslag

525.000 DKK