Christian Eckardt: Den svenske lodsbåd går ud. Sign. C. Eckardt. Olie på lærred. 90 x 143.
Vurdering : 30.000–35.000 DKK
Jens Juel: Landskab fra Schweiz. Usigneret. Olie på lærred. 40 x 49.
Vurdering : 200.000–250.000 DKK