Vilhelm Hammershøi: "Parti fra Lyngby". Usigneret. Attesteret på bagsiden af kunstnerens hustru Ida Hammershøi. Olie på lærred. 15 x 28.
Vurdering : 100.000–150.000 DKK
Hammerslag: 100.000 DKK