Auktion 873
Skulpturer og bronzer
Malerier & bøger
2 emner
873/67
Theodor Philipsen: Et par hundehvalpe. 1906. Usigneret. Statuettegruppe af farveglaseret brændt ler. H. 36, L. 60, B. 45.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Hammerslag:
35.000 DKK -
873/66
Theodor Philipsen: To kalve. Sign. monogram. Figurgruppe af bronze. Bronzestøbermærke DK. H. 29 L. 52.
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
22.000 DKK