Ældre kunst, antikviteter, smykker og armbåndsure
Ældre malerier, møbler og varia
3 emner
2031/147
Vacheron Constantin lommeur af 18 kt. guld, ref. 59001. Mekanisk værk med manuelt optræk, Cal. 1015. Ca. 1980. Kassediam. 42 mm.
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK -
2007/9
Italiensk senbarok relikviegemme i form af kvinde. 17. årh. H. 39.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
16.500 DKK -
2007/1
Carl Locher: Marine med to dampskibe, der kolliderer ud for Dragør. Sign. Carl Locher. Olie på lærred. 105 x 161.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
15.500 DKK