Moderne skulpturer /
Nutidskunst
3 emner
sælges
i Lyngby
924/403Lyngby
Søren Georg Jensen: Skulptur af sort marmor. Tre dele. H. 160.
Vurdering :
100.000–125.000 DKK -
924/409Lyngby
Keld Moseholm: Uden titel. Stemplet KM 6-8. Patineret bronze. H. 19,5.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK -
924/433Lyngby
Yaacov Agam: "Never Believe", Paris 1987. Sign. Agam; sign. med datering på siden og titel på bagsiden. Olie på aluminium. 19,5 x 19,5 x 3.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK