924/373Bredgade
Einar Utzon-Frank: Diana på jagt. Sign. Utzon-Frank. Mørkpatineret bronze. H. 38.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/376Bredgade
Johannes C. Bjerg: “Abessinier II”. Sign. Bjerg 1914–15. Stemplet L. Rasmussen. København. Bronze. H. 55. Inkl. base 67.
Vurdering :
100.000–125.000 DKK -
924/380Bredgade
Gottfred Eickhoff: "Akrobat", 1937. Sign. Eickhoff - 37. Mørkpatineret bronze. 97 x 30 x 38.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK -
924/393Bredgade
Johannes C. Bjerg: “Fløjne fugle. Stående nøgen kvinde”. Sign. Bjerg 43. Sort- og grønpatineret bronze på sokkel af granit. H. inkl. sokkel 60.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK