924/369Bredgade
Gustaf Munch-Petersen: Uden titel. Sign. GM-P 35. Gouache på papir. Lysmål 59,5 x 48.
Vurdering :
200.000–250.000 DKK -
924/370Bredgade
Vilhelm Bjerke-Petersen: Uden titel. Sign. v. b.-p. - 34. Tusch på papir. Bladstørrelse 42,5 x 52.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/381Aarhus
Knut Lundström: Uden titel (Unge elskende), ca. 1941. Sign. Knut Lundström; betegnet på bagsiden 'Knut Lundström, Ravnehöj, Vedbæk". Olie på lærred. 162 x 114.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/398Bredgade
Kurt Trampedach: Gående mand (Selvportræt). Usign. Olie og mixed media på papir monteret på lærred. 124 x 87.
Vurdering :
75.000–100.000 DKK -
924/399Lyngby
Jean Dewasne: "Voir, c'est posséder", No. 112. Sign. J. Dewasne 1949. Olie på lærred. 65 x 92.
Vurdering :
75.000 DKK -
924/401Bredgade
Poul Anker Bech: "På Dybbøl Banke", 1993. Sign. Bech. Olie på lærred. 54 x 62.
Vurdering :
50.000–60.000 DKK -
924/402Bredgade
Poul Anker Bech: "Tavse vidner", 1994. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 92 x 132.
Vurdering :
150.000–200.000 DKK -
924/404Bredgade
Per Kirkeby: "Au crepuscule ou Lunoir", 1978-79. Sign. med titel og datering. Olie og oliekridt på lærred. 97 x 118.
Vurdering :
250.000–300.000 DKK -
924/405Lyngby
Wilhelm Freddie: "Portræt af Richard Wagner No. I". Sign. Freddie 1961, samt på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 66.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/406Lyngby
Wilhelm Freddie: "Ilden, sansernes og de enkelte fænomeners verden", 1951. Sign. Freddie 51. Olie på lærred. 49 x 41.
Vurdering :
50.000–60.000 DKK -
924/407Bredgade
Dieter Roth, Björn Roth: Uden titel. Sign. 'Fyrir BÖ Dieter R Basel 88'; 'Og svo fyrir Hönnu des 2017 BR'. Akryl på papir. 56 x 41.
Vurdering :
60.000–80.000 DKK -
924/408Lyngby
Wifredo Lam: Uden titel. Sign. monogram, St. Gallen 78. Pastel på papir. Bladstørrelse 42 x 29,5.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/410Bredgade
Ole Ahlberg: Uden titel, 2001. Sign. Ole Ahlberg 01. Olie på lærred. 41 x 35.
Vurdering :
50.000–60.000 DKK -
924/411Bredgade
Gina Pellón: "L'homme il son double", 1978. Sign. Pellón 78; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 129 x 97.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/412Lyngby
Kurt Trampedach: Ansigt. Sign. Trampedach. Olie på lærred. 100 x 80.
Vurdering :
80.000–100.000 DKK -
924/414Bredgade
Günther Förg: Uden titel. Sign. på bagsiden Förg 93. Akryl på bly. Monteret på plade. 60 x 40.
Vurdering :
250.000–400.000 DKK -
924/415Bredgade
Poul Anker Bech: Pilot. Sign. Bech. Olie på lærred. 120 x 138. Med kurvet venstre kant.
Vurdering :
200.000 DKK -
924/416Lyngby
Poul Anker Bech: "Vintertogt", 2005. Sign. Bech samt sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 132 x 210.
Vurdering :
250.000–300.000 DKK -
924/417Bredgade
Wonga Marc Mancoba: Uden titel. Sign. på bagsiden Wonga Marc Mancoba. Olie på lærred. 65 x 54.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/418Bredgade
Günther Förg: Uden titel. Sign. på bagsiden Förg 94. Akryl på bly. Monteret på plade. 60 x 40.
Vurdering :
250.000–400.000 DKK -
924/419Bredgade
Jean Messagier: "Descente chaude", 1962. Sign. Jean Messagier; samt sign. på bagsiden. Olie på lærred. 75 x 130.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/420Lyngby
Arne Haugen Sørensen: "Ikaros fald". Sign. A. Haugen Sørensen 95. Akryl på lærred. 200 x 200.
Vurdering :
150.000 DKK -
924/421Lyngby
James Brown: Uden titel. Sign. på bagsiden James Brown 2003 (X03.OM.11). Olie på lærred. 38 x 59. Uindrammet.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK -
924/422Lyngby
James Brown: Uden titel. Sign. på bagsiden James Brown 2003 (X03.OM.07). Olie på lærred. 38 x 59. Uindrammet.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK -
924/423Bredgade
Maja Lisa Engelhardt: "Vinge", 1997. Sign. MLE 97; med titel og datering på bagsiden. Akryl på lærred. 108 x 58.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/424Bredgade
Jean Miotte: "Par Egard". Sign. Miotte. Olie på lærred. 60 x 81.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK -
924/425Bredgade
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. Mogens Andersen 61; sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 112 x 146.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/426Bredgade
Vurdering :
25.000–40.000 DKK -
924/427Bredgade
Vurdering :
20.000–30.000 DKK -
924/428Bredgade
Minjung Kim: "Red light". Stemplet og sign. Kim 2000. Mixed media på papir monteret på lærred. 75 x 114.
Vurdering :
75.000–100.000 DKK -
924/434Lyngby
Richard Mortensen: "To the End of Love. Polsk opsang", 1985. Sign. på bagsiden Richard MortenZEN, 12.IX.85. Olie på lærred. 100 x 81.
Vurdering :
50.000 DKK -
924/435Bredgade
Richard Mortensen: "Øvelsesstykker VI", 1992. Sign. på bagsiden R.M. IV 92. Olie på lærred. 100 x 81.
Vurdering :
60.000 DKK -
924/436Bredgade
Enrico Baj: Uden titel, 1960. Sign. Baj 60. Mixed media på pap. 70 x 50.
Vurdering :
50.000–80.000 DKK -
924/437Lyngby
Bengt Lindström: Figur i grønt og gult. Sign. Lindström. Olie på lærred. 54 x 65.
Vurdering :
35.000–45.000 DKK -
924/439Bredgade
Roberto Matta: "L'hotesse du Commissariat", 1960. Usign. Olie på lærred. 65 x 74.
Vurdering :
200.000–300.000 DKK -
924/441Bredgade
Erró (Gudmundur Gudmundsson): "Part of the cace", 2014. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 120 x 77.
Vurdering :
75.000 DKK -
924/443Lyngby
Michael Goldberg: Uden titel. Sign. Goldberg 87. Mixed media på papir. Bladstørrelse 59,5 x 49,5.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK -
924/444Lyngby
Walasse Ting: Liggende kvinde med blomster. Sign. med kunstnerens røde stempel. Akvarel på papir. Bladstørrelse 23 x 30.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK -
924/445Lyngby
Walasse Ting: Kvinde med vandmelon. Sign. med kunstnerens røde stempel. Akvarel på papir. Bladstørrelse 47 x 38. Monteret i plexglas kasse.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK -
924/446Lyngby
Walasse Ting: "Kiss me". Sign. på bagsiden Ting 1985 med titel. Akryl på lærred. 50 x 68.
Vurdering :
60.000–80.000 DKK -
924/447Lyngby
Walasse Ting: To kvindeportrætter med blomster. Sign. med kunstnerens røde stempel. Akvarel på papir. Bladstørrelse 37 x 58.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/448Lyngby
Walasse Ting: Kvindeportræt. Sign. med kunstnerens røde stempel. Tusch på papir. Lysmål 58 x 42.
Vurdering :
35.000–45.000 DKK -
924/449Lyngby
Walasse Ting: Liggende model. Unsigned. Akryl og mixed media på papir monteret på lærred. 70 x 100.
Vurdering :
60.000–75.000 DKK -
924/450Lyngby
Bengt Lindström: "Spåman". Sign. Lindström. Olie på lærred. 33 x 41.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK -
924/451Bredgade
Bengt Lindström: "La joie des fleurs", 1975. Sign. Lindström. Olie på lærred. 116 x 89.
Vurdering :
60.000–90.000 DKK -
924/452Bredgade
Bengt Lindström: Uden titel. Sign. Lindström. Olie på lærred. 200 x 190.
Vurdering :
250.000–300.000 DKK -
924/483Lyngby
Signeret program fra The Beatles' koncert i K.B. Hallen i København den 4. juni 1964. 16 sider.
Vurdering :
60.000–80.000 DKK