924/371Lyngby
Christine Swane: Vej mellem træer. Sign. CSw 1948; sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 62,5 x 76.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/372Lyngby
Vilhelm Lundstrøm: Opstilling. Gul kande og rød krukke. Sign. på bagsiden VL 44. Olie på lærred. 46 x 36.
Vurdering :
200.000–300.000 DKK -
924/374Lyngby
Jens Adolf Jerichau: "Harlekin og Kolumbine", Paris 1916. Sign. Jerichau. Olie på lærred. 46 x 38.
Vurdering :
100.000 DKK -
924/379Lyngby
Vilhelm Lundstrøm: "Opstilling". Sign. på bagsiden VL 46. Olie på lærred. 81 x 62.
Vurdering :
500.000–600.000 DKK -
924/382Lyngby
Vilhelm Lundstrøm: "Opstilling. Sort dunk, hvid vase, kannelleret glas. Blå baggrund", 1931. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 92 x 73.
Vurdering :
300.000–400.000 DKK -
924/390Lyngby
Erik Raadal: "Høstlandskab, Gjern". Sign. E.R-29-30. Olie på lærred monteret på plade. 78 x 130.
Vurdering :
50.000 DKK -
924/391Lyngby
Einar Wegener/Lili Elbe: Parti fra Frederiksberg Slot. Sign. E. Wegener 1911. Olie på lærred. 74 x 60.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK -
924/392Lyngby
Jens Søndergaard: "Skrænter ved havet". Sign. Jens Søndergaard 53. Olie på lærred. 85 x 100.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK -
924/394Lyngby
Jens Søndergaard: Landskab, Thy, ca 1922. Utydeligt sign. Jens Søndergaard. Olie på lærred. 61 x 77.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK