924/309Bredgade
Sonja Ferlov Mancoba: "L'arche", ca. 1964. Sign. SFM, 3/6. Patineret bronze. H. 61. L. 42. D. 39.
Vurdering :
250.000–300.000 DKK -
924/343Bredgade
Erik Thommesen: "Mand". Sign. i bunden Erik 1950. Egetræ. 136 x 22 x 15.
Vurdering :
250.000–300.000 DKK -
924/373Bredgade
Einar Utzon-Frank: Diana på jagt. Sign. Utzon-Frank. Mørkpatineret bronze. H. 38.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/376Bredgade
Johannes C. Bjerg: “Abessinier II”. Sign. Bjerg 1914–15. Stemplet L. Rasmussen. København. Bronze. H. 55. Inkl. base 67.
Vurdering :
100.000–125.000 DKK -
924/380Bredgade
Gottfred Eickhoff: "Akrobat", 1937. Sign. Eickhoff - 37. Mørkpatineret bronze. 97 x 30 x 38.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK -
924/393Bredgade
Johannes C. Bjerg: “Fløjne fugle. Stående nøgen kvinde”. Sign. Bjerg 43. Sort- og grønpatineret bronze på sokkel af granit. H. inkl. sokkel 60.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK -
924/397Bredgade
Svend Wiig Hansen: Siddende figur (Moder Jord). Sign. WH, A/C, (B). Patineret bronze. H. 28. B. 18. D. 30.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK -
924/400Bredgade
Lynn Chadwick: "Winged Figures III". Stemplet C 75, 691, 2/8. Bronze. H. 35.
Vurdering :
300.000–350.000 DKK -
924/413Bredgade
Robert Jacobsen: Skulptur, 1960erne. Usign. Jern. H. 52. Medfølgende sokkel af sortmalet træ.
Vurdering :
60.000–100.000 DKK -
924/438Bredgade
Pablo Picasso: "Tête géometrique" (1956). Sign. Picasso, 10/20. Fad. Sølv (præget). Diam. 35.
Vurdering :
200.000–300.000 DKK -
924/442Bredgade
Kurt Trampedach: Sovende figur. Usign. Bemalet gips, tekstil, sko, hår. L. 137.
Vurdering :
150.000–200.000 DKK