924/419Bredgade
Jean Messagier: "Descente chaude", 1962. Sign. Jean Messagier; samt sign. på bagsiden. Olie på lærred. 75 x 130.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/423Bredgade
Maja Lisa Engelhardt: "Vinge", 1997. Sign. MLE 97; med titel og datering på bagsiden. Akryl på lærred. 108 x 58.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/424Bredgade
Jean Miotte: "Par Egard". Sign. Miotte. Olie på lærred. 60 x 81.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK -
924/425Bredgade
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. Mogens Andersen 61; sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 112 x 146.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/426Bredgade
William Joseph Anastasi: Uden titel. Sign. W. Anastasi 96. Farvekridt på papir. Bladstørrelse 26 x 32.
Vurdering :
25.000–40.000 DKK -
924/427Bredgade
William Joseph Anastasi: "Beatrix Ost x Ludwig Kuttner", 10.06.04. Sign. W. Anastasi. Blyant på papir. Bladstørrelse 19 x 28.
Vurdering :
20.000–30.000 DKK -
924/428Bredgade
Minjung Kim: "Red light". Stemplet og sign. Kim 2000. Mixed media på papir monteret på lærred. 75 x 114.
Vurdering :
75.000–100.000 DKK -
924/429Bredgade
Elias Hjörleifsson, Olafur Eliasson: "The wave moving on the sea between Greenland and Iceland", 1999. Sign. Tusch på skumkarton. Bladstørrelse 40 x 29.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK -
924/430Bredgade
Olafur Eliasson, Elias Hjörleifsson: Uden titel, 1999. Sign. og dateret. Pen på papir. Bladstørrelse 65 x 70.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK -
924/431Bredgade
Elias Hjörleifsson: Bølgetegning, 1998. Sign og dateret på bagsiden. Tusch og pen på papir. Bladstørrelse 64 x 45.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK -
924/435Bredgade
Richard Mortensen: "Øvelsesstykker VI", 1992. Sign. på bagsiden R.M. IV 92. Olie på lærred. 100 x 81.
Vurdering :
60.000 DKK -
924/436Bredgade
Enrico Baj: Uden titel, 1960. Sign. Baj 60. Mixed media på pap. 70 x 50.
Vurdering :
50.000–80.000 DKK -
924/439Bredgade
Roberto Matta: "L'hotesse du Commissariat", 1960. Usign. Olie på lærred. 65 x 74.
Vurdering :
200.000–300.000 DKK -
924/441Bredgade
Erró (Gudmundur Gudmundsson): "Part of the cace", 2014. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 120 x 77.
Vurdering :
75.000 DKK -
924/451Bredgade
Bengt Lindström: "La joie des fleurs", 1975. Sign. Lindström. Olie på lærred. 116 x 89.
Vurdering :
60.000–90.000 DKK -
924/452Bredgade
Bengt Lindström: Uden titel. Sign. Lindström. Olie på lærred. 200 x 190.
Vurdering :
250.000–300.000 DKK -
924/453Bredgade
Lars Tygesen: Uden titel. Sign. på bagsiden Lars Tygesen 2016. Olie på lærred. 110 x 80.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK -
924/455Bredgade
Peter Linde Busk: "I am not the fine man you take me for", 2009. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 125 x 78. Uindrammet.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/456Bredgade
Christian Lemmerz: "Der arm des Violinist" "Dann eben ohne Kopf", 2002. Sign. Christian Lemmerz 180802. Kul og mixed media på lærred. 185 x 162. Uindrammet.
Vurdering :
60.000–75.000 DKK -
924/457Bredgade
Lars Nørgård: ”Nefa”, 2014. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 200 x 200. Uindrammet.
Vurdering :
60.000–75.000 DKK -
924/458Bredgade
Eske Kath: "Sunshine”, 2007. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Akryl på lærred. 230 x 250. Uindrammet.
Vurdering :
50.000–60.000 DKK -
924/459Bredgade
Peter Linde Busk: "Thermodynamic ambivalence", 2007. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 94 x 68. Uindrammet.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK -
924/460Bredgade
Lars Nørgård: “Blue Hour”, 2021. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Akryl og olie på lærred. 220 x 180. Uindrammet.
Vurdering :
60.000–75.000 DKK -
924/462Bredgade
John Kørner: "The Modern Problem". Sign. på bagsiden Kørner 2004 med titel. Olie på lærred. 180 x 240. Uindrammet.
Vurdering :
100.000–125.000 DKK -
924/463Bredgade
Anette Harboe Flensburg: Spejlbillede, 1993. Sign. på bagsiden på bagsiden Anette H. Flensburg 93. Olie på lærred. 135 x 95.
Vurdering :
50.000–60.000 DKK -
924/464Bredgade
Anette Harboe Flensburg: "Trådskov II". Sign. på bagsiden Anette H Flensburg 2020. Olie på lærred. 80 x 120. Uindrammet.
Vurdering :
80.000–100.000 DKK -
924/469Bredgade
Jeppe Hein: "Frequency Watercolours (D) #5". Sign. på bagsiden Jeppe Hein 2013; titel på label. Akvarel på papir. Bladstørrelse 75 x 75.
Vurdering :
25.000–40.000 DKK -
924/470Bredgade
Jeppe Hein: "Frequency Watercolours (D) #6". Sign. på bagsiden Jeppe Hein 2013; titel på label. Akvarel på papir. Bladstørrelse 74 x 74.
Vurdering :
25.000–40.000 DKK -
924/471Bredgade
Olafur Eliasson: Uden titel. Sign. på bagsiden Olafur Eliasson 1993. Olie på lærred. 65 x 254.
Vurdering :
225.000–300.000 DKK