924/351Lyngby
Asger Jorn: "Testarossa". Sign. Jorn 63 samt sign. på bagsiden Asger J. Olie på lærred. 51 x 39.
Vurdering :
300.000 DKK -
924/378Bredgade
Oluf Høst: Solnedgang, vinter, Bornholm. Sign. OH 52. Olie på lærred. 97 x 130.
Vurdering :
200.000–300.000 DKK -
924/475Lyngby
Banksy: "Toxic Mary", 2003. Sign. i trykket Banksy, nummereret 161/600. Serigrafi i farver. Lysmål 68,5 x 49.
Vurdering :
125.000–150.000 DKK -
924/476Bredgade
Andy Warhol: Fra mappen "Hans Christian Andersen", 1987. Nummereret 25/25. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 96,5 x 96,5.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/477Bredgade
Andy Warhol: Fra mappen "Hans Christian Andersen", 1987. Nummereret TP 25/36. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 96,5 x 96,5.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/478Bredgade
Pierre Soulages: "Sérigraphie no. 18", 1989. Sign. Soulages, CCXL/CCC. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 89 x 68,5. Uindrammet.
Vurdering :
40.000 DKK -
924/479Bredgade
Christian Dotremont: "Aperto apertissimo libro", 1973. Sign. Christian, HC. Litografi. Bladstørrelse 76,5 x 57.
Vurdering :
50.000–60.000 DKK -
924/480Lyngby
Emil Nolde: 'Hamburg, Schiff im Dock'. 1910. Sign. Emil Nolde. Radering. Lysmål 44,5 x 55.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/481Bredgade
Zao Wou-Ki: Uden titel. Sign. Zao Wou-Ki 56, 21/60. Litografi i farver på Rivespapir. Bladstørrelse 67 x 46.
Vurdering :
40.000 DKK -
924/482Bredgade
Pablo Picasso: "Le vieux roi", 1959 (6-1-59). Sign. i trykket Picasso med rødt. Ed. 1000 ekspl. Litografi. Bladstørrelse 66 x 50,5.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK