922/519
Etui af nefrit, monteret med ramme af 14 kt. guld og lås prydet med rubin. Stemplet Paul Telge, Berlin. 20. årh.s begyndelse.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK -
922/518
Etui af agat, monteret med ramme af 14 kt. guld og lås prydet med rubin. Stemplet Paul Telge, Berlin. 20. årh.s begyndelse.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK -
922/502
To uindfattede diamanter bestående af Fancy Violet-Grey diamant på 0.18 ct. og pink diamant på 0.35 ct. (2)
Vurdering :
450.000–500.000 DKK Ikke solgt