2432/7502Lyngby
Richard Mortensen: "Fium 'Orbo. 21 dåbsattester nr. 17", 1962. Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 100 x 81.
Vurdering :
100.000–125.000 DKK Næste bud:
2432/7506Lyngby
Paul Gadegaard: Uden titel, 1982. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på plade. 130 x 97.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2432/7507Lyngby
Paul Gadegaard: Uden titel, 1981. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på plade. 130 x 97.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2432/7508Lyngby
Helge Jacobsen: Uden titel. Sign. Helge J. 51. Gouache på papir. Lysmål 27 x 21.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2432/7509Lyngby
Helge Jacobsen: Uden titel. Sign. Helge Jacobsen. 51. Gouache på papir. Lysmål 27 x 21.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2432/7510Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2432/7513Lyngby
Arne L. Hansen: "Stålværksbillede", 1968. Sign. ALH; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 81 x 100.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2432/7514Lyngby
Frede Christoffersen: Uden titel. Sign. FC 50; sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 43 x 62.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2432/7519Lyngby
Helge Jacobsen: Uden titel. Sign. Helge J. 51. Gouache på papir. Bladstørrelse 50×63. Uindrammet.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2432/7520Lyngby
Ib Geertsen: Uden titel. Sign. på bagsiden Ib Geertsen 1987. Olie på lærred. 93 x 73.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/7529Lyngby
Helge Jacobsen: Sign. Helge J. 52. Mixed media på kalkepapir og papir. Bladstørrelse 49×60. Uindrammet.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2432/7531Lyngby
Knud Nielsen: Konkret komposition, 1958. Sign. Knud N med datering på bagsiden. Olie på lærred. 55 x 38.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/7534Lyngby
Frede Christoffersen: "Aften". Sign. FC 67; sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på plade. 38 x 33.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2432/7538Lyngby
Ole Schwalbe: Uden titel. Usign. Olie på lærred. 72 x 195.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/7541Lyngby
Carl Beier: Uden titel. Usign. Betegnet på etiket på bagsiden. Olie og lak på plade. 97 x 76.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/7542Lyngby
Helge Jacobsen: Uden titel. Sign. Helge J. 52. Mixed media på papir. Bladstørrelse 57 x 71. Uindrammet.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2432/7543Lyngby
Helge Jacobsen: Uden titel. Sign. Helge J. 52. Mixed media på papir. Lysmål 22 x 46. Uindrammet.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2432/7548Lyngby
Helge Ernst: "Billede", 1969. Sign. Helge Ernst; med titel, sign. og datering på bagsiden. Olie på lærred. 65 x 100.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/7549Lyngby
Helge Jacobsen: Uden titel. Sign. Helge J. 55. Mixed media på papir. Bladstørrelse 42 x 53. Uindrammet.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2432/7557Lyngby
Helge Jacobsen: To kompositioner. Sign. Helge J. 1955. Kuglepen på papir. Lysmål 17 x 25. Uindrammet. (2)
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2432/7562Lyngby
Albert Mertz: Uden titel, 3/8/89. Usign. Gouache og blyant på papir. Bladstørrelse 29,5 x 41.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2432/7568Lyngby
Kai Führer: Uden titel. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 70 x 70.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2432/7573Lyngby
Preben Hornung: "Langebro nr. 9". Sign. Hornung 52 samt med titel på bagsiden. Olie på lærred. 50 x 73.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud: