2440/326
Et par klokkestager af messingmalm, balusterformede stammer. Barok form. 19. årh. H. 23 og 24.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2440/325
Et par tyske art nouvea stager af tin, hver med tre lysarme i form af blomsterhoveder. Orivit. Cirka 1900. H. 21. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Ikke solgt
2440/267
Pejsesæt af hhv. patineret jern og messing, bestående af gnistfanger, skovl og ildrager. 20. årh. (4)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
360 DKK -
2440/266
Et par barok stager af patineret messing, snoede stammer. Barokform. 19. årh. H. 24. (2)
Vurdering :
1.500 DKK Hammerslag:
360 DKK -
2440/252
Jules Moigniez, efter: J. Moigniez. Kvæg ved markgærde. Sign. J. Moigniez. Patineret bronze.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
2440/3
Et par franske Empire kandelabre af forgyldt og patineret bronze. 19. årh.s begyndelse. H. 54 cm. (2)
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK