2440/​326

Et par klokkestager af messingmalm, balusterformede stammer på hvælvede fodstykker. Barok form. 19. årh. H. 23 og 24.

Mindre skævheder og buler. Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene med uregelmæssighed ved drypskål. Reparationer, revner og enkelt hul.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?