2440/3Lyngby
Et par franske Empire kandelabre af forgyldt og patineret bronze. 19. årh.s begyndelse. H. 54 cm. (2)
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2440/252Aarhus
Jules Moigniez, efter: J. Moigniez. Kvæg ved markgærde. Sign. J. Moigniez. Patineret bronze.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2440/266Aarhus
Et par barok stager af patineret messing, snoede stammer. Barokform. 19. årh. H. 24. (2)
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2440/267Aarhus
Pejsesæt af hhv. patineret jern og messing, bestående af gnistfanger, skovl og ildrager. 20. årh. (4)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2440/325Aarhus
Et par tyske art nouvea stager af tin, hver med tre lysarme i form af blomsterhoveder. Orivit. Cirka 1900. H. 21. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2440/326Aarhus
Et par klokkestager af messingmalm, balusterformede stammer. Barok form. 19. årh. H. 23 og 24.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: