2425/882
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Ikke solgt
2425/881
Ryan McGinness: “Black holes”. Sign. To litografier i farver og et monoprint. Bladstørrelse hver 76 x 54. (3)
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Ikke solgt
2425/858
Aka Høegh: Kompositioner med dyr. Sign. Aka Høegh, 2022. Litografier i farver. Bladmål 29 x 38. Uindrammede. (4)
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
4.800 DKK -
2425/857
Thomas Arnel: "Den sovende hundestad". Sign. Litografier. Lysmål 39,5 x 29,5. (6)
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
2425/840
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA, 55/90. Litografi. Bladstørrelse 77 x 56. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.900 DKK -
2425/823
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA, 51/150. Litografi. Bladstørrelse 82 x 61. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.950 DKK -
2425/792
Wilhelm Freddie: “Pæren”, 1977. Sign. Freddie 77, 203/300. Litografi i farver. Lysmål 71 x 54.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.100 DKK -
2425/781
Martin Bigum: Tre kompositioner. Sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 34 x 49. Uindrammet. (3)
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2425/768
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA 91, 94/100. Litografi. Bladstørrelse 95 x 67. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
2.400 DKK -
2425/756
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Ikke solgt
2425/746
Poul Ekelund: Landskab. Sign. Ekelund. Olie på lærred. 46 x 65.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2425/742
Mogens Balle: "Månebuen", 1971. Sign. Balle, 89/100. Litografi i farver. Lysmål 43 x 51.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2425/737
Per Kirkeby: Uden titel. Sign. PK 86, 165/350. Træsnit i farver. Bladstørrelse 50 x 37,5.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.700 DKK -
2425/731
Erik A. Frandsen: Komposition. Sign. Erik A. Frandsen 00, 128/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 38 x 28.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.750 DKK -
2425/718
Richard Mortensen: "Histoire Naturelle Du Hibou”, 1962. Alle sign. og dateret og nummereret 65/100. Serigrafier i farver. Lysmål 64 x 49. (3)
Vurdering :
2.500 DKK Hammerslag:
1.650 DKK -
2425/717
Pablo Picasso, efter: "45 Linoléums gravés", 1960. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 63 x 49. Uindrammet.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2425/716
David Hockney, efter: Udstillingsplakat fra The Tate Gallery 1980. Usign. Offset i farver. Bladstørrelse 75 x 51.
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2425/693
Pablo Picasso, efter: “Cote d'Azur”. Tryksign. Picasso. Trykt 1962 hos Atelier Mourlot, Paris. Litografisk plakat i farver. Lysmål 99 x 65.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.500 DKK -
2425/670
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2425/669
Erik A. Frandsen: To kompositioner. Begge sign. EA Frandsen, 04. Litografi i farve. Bladstørrelse 76 x 55. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.600 DKK -
2425/666
Tróndur Patursson: Uden titel. Sign. Tróndur Patursson 003, 30/150. Litografi i farver. Lysmål 50 x 72.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2425/662
Vurdering :
1.500 DKK Hammerslag:
850 DKK -
2425/658
Sam Jedig, Kristian von Hornsleth: Komposition. Sign. Litografi. Bladstørrelse 76 x 57. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2425/610
Per Kirkeby: Komposition. Sign. PK 85, 2/15. Akvatinte og radering. Bladstørrelse 107 x 79.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2425/604
Per Kirkeby: “Höhle”. Sign. PK 83, 21/24. Akvatinte og koldnålsradering i farver. Bladstørrelse 87 x 66.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK -
2425/589
Jens Birkemose: Uden titel. Sign. J. Birkemose, 6/10, 7/10, 8/10 og 9/10. Radering. Bladstørrelse 26 x 19,5. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt
2425/583
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2425/577
Axel Salto: Seks bøger. Tre hhv. fra Klingen. Tre hhv. af Axel Salto. Inkl. litografier, træsnit mm. Størrelse varierer. (6)
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
4.600 DKK -
2425/550
Friedensreich Hundertwasser: “Die Häuser hängen...”, 1971/72. Sign. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 49 x 67.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
17.500 DKK -
2425/535
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Ikke solgt
2425/502
Vurdering :
35.000–40.000 DKK Ikke solgt