2431/819
Sten Lykke Madsen: To figurer. Sign. Sten samt mærket Bing & Grøndal. Stentøj. H. hhv. 24 og 22. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.600 DKK -
2431/809
Boris Lovet-Lorski: "Entwined Cranes". Usign. Patineret og forgyldt bronze. H. 152.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2431/796
Christian Lymann Hansen: Uden titel. Sign. Lymann. Forsølvet metal. H. 10,5. B. 18.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2431/786
Ubekendt kunstner, 20. årh.: Uden titel. Usign. Granit. H. 32. B. 30.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2431/767
Børge Jørgensen: Uden titel. Sign. BJ 71. Jern og farvet glas. H. 80.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2431/677
Bente Bonné: Uden titel. Sign. Bente Bonné. Figur af mixed media og glas. H. 38. L. 40. D. 24.
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2431/607
Niels Helledie: Objekt. Usign. Delvis matglaseret stentøj. H. 18.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2431/593
Hans Jørgen Nicolaisen: Organisk form. Sign. monogram - 84. Skulptur af marmor på sokkel af sort skifer. L. 17,5.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2431/571
Niels Helledie: Relief med ansigter. Usign. Matglaseret stentøj monteret på bejset træ. 73 x 33.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2431/502
Hanne Varming: "Nicole med stol". Sign. Hanne Varming 1996. Bronze. H. 58.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Ikke solgt