2431/502Lyngby
Hanne Varming: "Nicole med stol". Sign. Hanne Varming 1996. Bronze. H. 58.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2431/571Lyngby
Niels Helledie: Relief med ansigter. Usign. Matglaseret stentøj monteret på bejset træ. 73 x 33.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/593Aarhus
Hans Jørgen Nicolaisen: Organisk form. Sign. monogram - 84. Skulptur af marmor på sokkel af sort skifer. L. 17,5.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2431/607Lyngby
Niels Helledie: Objekt. Usign. Delvis matglaseret stentøj. H. 18.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/677Lyngby
Bente Bonné: Uden titel. Sign. Bente Bonné. Figur af mixed media og glas. H. 38. L. 40. D. 24.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2431/767Lyngby
Børge Jørgensen: Uden titel. Sign. BJ 71. Jern og farvet glas. H. 80.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2431/786Aarhus
Ubekendt kunstner, 20. årh.: Uden titel. Usign. Granit. H. 32. B. 30.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2431/796Aarhus
Christian Lymann Hansen: Uden titel. Sign. Lymann. Forsølvet metal. H. 10,5. B. 18.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2431/809Aarhus
Boris Lovet-Lorski: "Entwined Cranes". Usign. Patineret og forgyldt bronze. H. 152.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2431/819Aarhus
Sten Lykke Madsen: To figurer. Sign. Sten samt mærket Bing & Grøndal. Stentøj. H. hhv. 24 og 22. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud: