2431/593Aarhus
Hans Jørgen Nicolaisen: Organisk form. Sign. monogram - 84. Skulptur af marmor på sokkel af sort skifer. L. 17,5.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2431/786Aarhus
Ubekendt kunstner, 20. årh.: Uden titel. Usign. Granit. H. 32. B. 30.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2431/796Aarhus
Christian Lymann Hansen: Uden titel. Sign. Lymann. Forsølvet metal. H. 10,5. B. 18.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2431/809Aarhus
Boris Lovet-Lorski: "Entwined Cranes". Usign. Patineret og forgyldt bronze. H. 152.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2431/819Aarhus
Sten Lykke Madsen: To figurer. Sign. Sten samt mærket Bing & Grøndal. Stentøj. H. hhv. 24 og 22. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud: