2431/775Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2431/781Aarhus
Franz Sedivy II: Konkret komposition. Sign. F.S. Blyant og oliekridt på papir. Bladmål 40 x 30.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/782Lyngby
Nina Kleivan: "Den syriske ørken", 1987. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 140 x 120.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2431/787Lyngby
Kjeld E. Petersen: "Tårn", 1978. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 90.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/788Lyngby
Steffen Kindt: Uden titel, 2008. Sign. og dateret på bagsiden. Akryl på lærred. 90 x 160.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2431/789Lyngby
Hans Due: "Red Tomato Juice". Sign. med titel på bagsiden. Olie på lærred. 104 x 104.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/803Lyngby
Moshe Kupferman: Uden titel. Sign. Kupferman 88. Terpentinfortyndet olie, pastel og grafit på papir. Bladstørrelse 37,5 x 54.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2431/810Aarhus
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2431/812Aarhus
Hanne Mix Mikkelsen: "Landskabsabstraktion". Sign. H. Mix Mikkelsen. Olie på lærred. 90 x 70. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/813Aarhus
Johannes Weise: "Drømmen". Sign. Johannes Weise 1954. Olie på lærred. 100 x 85.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2431/818Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/821Lyngby
Vurdering :
2431/822Lyngby
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/823Lyngby
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/824Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/826Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/827Lyngby
Vurdering :
2431/829Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/837Lyngby
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2431/854Aarhus
Niels Erik Skovballe: "Æg". Sign. monogram, 2018. Olie på masonit. 24 x 30.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/858Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/859Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2431/860Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.: Interiør med en mand og en ammende moder. Utydeligt signeret. Olie på lærred. 94 x 79.
Vurdering :
2431/861Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.: Figurkomposition. Utydeligt signeret. Olie på papir. Lysmål 101 x 71.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/865Aarhus
Kuang Ling: Komposition med guldregn og gran. Sign. og dateret. Mixed media. Billedfelt 67 x 67. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/866Aarhus
Sven Havsteen-Mikkelsen: Landskab med huse. Sign. S. Havsteen-Mikkelsen. Olie på lærred. 51 x 57.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2431/867Aarhus
Poul Pava: "The boy that was fear less". Sign. Poul Pava. Olie på lærred. 120 x 90. Uindrammet.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2431/870Aarhus
Hans Øllgaard: Landskab med mølle. Sign. monogram. Olie på lærred. 65 x 81,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/877Aarhus
Johannes Weise: "Beethoven, musikværelset". Sign. Johannes Weise, 59. Olie på lærred. 60 x 52.
Vurdering :
1.000–1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/879Aarhus
Johannes Weise: "På vej i nye perspektiver", 1952. Sign. Johs. Weise. Olie på lærred. 72 x 47.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2431/884Aarhus
Fred Sieger: Komposition. Sign. på bagsiden med hilsen. Olie på plade. 11 x 16.
Vurdering :
1.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/892Aarhus
Ubekendt kunstner, 20. årh.: "Alhambra", 1999. Sign. monogram 99. Olie på lærred. 64 x 60.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2431/893Aarhus
Hugo Arne Buch: Uden titel. Sign. på bagsiden Hugo Arne Buch, 1971. Olie på lærred. 60 x 50.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/895Aarhus
J.V. Martin: "Ikke betitlet". Sign. J. V. Martin 85. Olie og lakfarve på papir. Lysmål 57 x 40.
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
2431/896Aarhus
Johannes Weise: "Tingenes liv". Sign. Johs. Weise, 1955. Olie på lærred. 78 x 71.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2431/905Aarhus
Emil Wind: Tre kompositioner. Sign. monogram. Olie på lærred. 20 x 25 og 20 x 24. (3)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: