2431/505Lyngby
Sergei Sviatchenko: “Avenue of silence”, 1992. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 90 x 100.
Vurdering :
20.000 DKK Næste bud:
2431/508Lyngby
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2431/511Lyngby
Vurdering :
50.000 DKK Næste bud:
2431/541Lyngby
A. R. Penck: "Skulptur", 1987. Sign. A.R. Penck. Tuschlavering og oliekridt på papir. Bladstørrelse 60 x 88,5.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2431/544Lyngby
Anette Harboe Flensburg: Gefion springvandet, 1991. Betegnet på bagsiden. Olie på lærred. 120 x 180.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2431/550Lyngby
Thor Lindeneg: Uden titel. Sign. Thor Lindeneg 90. Olie på lærred. 75 x 60.
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud:
2431/556Lyngby
Sven Havsteen-Mikkelsen: Islandsk stavkirke. Sign. på blændrammen. Olie på lærred. 45 x 53.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/562Lyngby
Poul Ekelund: Vidstrakt landskab med træer i forgrunden. Sign. Ekelund. Olie på lærred. 63 x 70. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/574Lyngby
Mogens Andersen: Syv kompositioner. Alle sign. Akvarel på papir. Bladstørrelse 25 x 18 til 24 x 17. Uindrammet. (7)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/601Lyngby
Bent Holstein: "Mester Eriks dag" og "Mester Eriks nat". Sign. B. Holstein 84. Olie på lærred. 30 x 175 og 30 x 175. (2)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/604Lyngby
Jon Gislason: Uden titel, 2005. Sign. Jon Gislason. Mixed media på lærred. 160 x 230. Uindrammet.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/613Lyngby
Mogens Andersen: Fem kompositioner. Alle sign. Akvarel på papir. Bladstørrelse 21 x 15 til 32 x 24. Uindrammet. (5)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/616Lyngby
Uffe Christoffersen: "Figurer i farverum III", 1977. Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 58 x 84.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/619Lyngby
Lea Boruszek: Uden titel. Sign. Lea Boruszek. Oliekridt på papir. Bladstørrelse 17 x 23.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2431/637Lyngby
Harald Engman: Parti fra Nyboder. Sign. Børge og Harald E. 1966. Olie på plade. 28 x 40.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2431/640Lyngby
Mogens Andersen: Otte kompositioner. Alle sign. Tusch på papir. Bladstørrelse 19 x 13 til 17 x 24. Uindrammet. (8)
Vurdering :
2431/646Lyngby
André Roth: Skovparti. Sign. André Roth. Olie på lærred. 65 x 81.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/659Lyngby
Elna Fonnesbech-Sandberg: "Dynamikker". Sign. Elna FS med datering på bagsiden 1979. Olie på lærred. 92 x 67.
Vurdering :
2431/667Lyngby
Elna Fonnesbech-Sandberg: “Morgenröden". Sign. Elna FS med datering på bagsiden 1979. Olie på lærred. 93 x 66.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2431/676Lyngby
Poul Janus Ipsen: "Opstanden". Sign. med titel på bagsiden. Olie på lærred. 70 x 80.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/680Lyngby
Herman Stilling: Uden titel. Sign. Herman Stilling 1975. Collage af farvet papir. Lysmål 50 x 34.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/682Lyngby
Folmer Bendtsen: Parti fra Alexandravej, Nørrebro. Sign. Folmer Bendtsen 47. Olie på masonit. 46 x 55. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/684Lyngby
Inger Hanmann: Uden titel, 1991. Sign. Inger Hanmann. To collager. Hver 99 x 70. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2431/688Lyngby
Mie Olise Kjærgaard: "Kaskade". Sign. monogram med titel på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 100.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2431/692Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/694Lyngby
Niels Reumert: "Gåden Z", 2000. Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 44 x 67.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/698Lyngby
Inger Hanmann: Uden titel. Sign. I.H. Olie på lærred. 205 x 170
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/712Lyngby
Uffe Christoffersen: Komposition, 1978-79. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 170 x 130.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2431/713Lyngby
Kristian von Hornsleth: F.Y.A.L. 2002. Sign. Hornsleth. Mixed media på plade. Diam. 60. H. 4.
Vurdering :
12.000 DKK Næste bud:
2431/714Lyngby
Herman Stilling: Uden titel. Sign. Herman Stilling 62. Collage af farvet papir. Bladstørrelse 48 x 60.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/724Lyngby
Richard Winther: Uden titel. Usign. Betegnet på bagsiden 1997 Juni 1, 2, 5, 9, 11, 17, 00 Dec. 17, 18. Olie på lærred. 60 x 50.
Vurdering :
2431/735Lyngby
Jørgen Nash: "Nat i Mexico City". Sign. Jørgen Nash 1980; sign. med titel og datering på bagsiden. Emalje på metal monteret på plade. 20 x 20.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/742Lyngby
Kristian von Hornsleth: “Avatar”. Sign. Hornsleth 2002. Akryl på lærred. 50 x 50 Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/762Lyngby
Preben Hornung: “Træ og klipper”, Gudhjem 1968. Sign. Olie på lærred. 34 x 62.
Vurdering :
2431/782Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2431/787Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/788Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2431/789Lyngby
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/803Lyngby
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2431/818Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/821Lyngby
Vurdering :
2431/822Lyngby
Vurdering :
2431/823Lyngby
Vurdering :
2431/824Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/826Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/827Lyngby
Vurdering :
2431/829Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/837Lyngby
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud: