2431/596Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.s. begyndelse: En sommerdag i parken. Utydeligt signeret. Olie på lærred. 81 × 101.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Næste bud:
2431/623Aarhus
Martin Meyer-Pyritz: Landskab med en sø. Sign. M. Meyer-Pyritz. Olie på malepap. 24 x 33.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2431/641Aarhus
Hans Øllgaard: Landskab med to kvinder. Sign. monogram. Olie på lærred. 116 x 147.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/668Aarhus
Niels Bjerre: Sommerlandskab ved en fjord. Sign. N.B. 1930. Olie på lærred. 56 x 67.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/696Aarhus
Per Iversen: Landskab med måneskin. Sign. Per Iversen 47. Olie på lærred. 54 x 70.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/706Aarhus
Paul Høm: Kvinde. Sign. Høm. Olie på lærred. 62 x 47.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2431/794Aarhus
Hans Hansen: Cirkusparti. Sign. Hans Hansen. Oliekridt på pap. Bladstørrelse 26 x 31,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/800Aarhus
Ernst Syberg: "Vindue i Firenze". Sign. Ernst Syberg 65. Olie på lærred monteret på plade. 61 x 50.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/801Aarhus
Hjalmar Matthiessen: Landskab med træer. Sign. Hjm. Olie på lærred. 26 x 33.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/843Aarhus
Dansk maler, 20. årh.: Par i samtale. Sign. KI. Olie pap monteret på plade. 59,5 x 39,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/853Aarhus
Hugo Kongsted Kongsmar: Tre partier fra Aarhus Havn. Sign. Olie på lærred. 37 x 38, 44 x 61 og 61 x 79. (3)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2431/885Aarhus
Peter Peitersen: Parti fra Aarhus Havn. Usign. Olie på lærred. 82 x 108.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2431/914Aarhus
Ebba Carstensen: Skovparti med figurer. Sign. Ebba Carstensen. Olie på lærred. 54 x 45.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud: