2431/520Lyngby
Pablo Picasso: "Le vieux roi", 1959 (6-1-59). Sign. i trykket Picasso med rødt. Ed. 1000 ekspl. Litografi. Lysmål 62 x 47.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/532Lyngby
Clay Ketter: "Hiedra", 2003. Sign. med titel og datering på bagsiden. C-print. 54 x 69.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2431/559Lyngby
Pablo Picasso: "Baccanale" fra mappen "La Flute Double", 1955. Tryksign. Litografi i farver. Lysmål 43 x 55.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2431/577Lyngby
"Derriere le Miroir". Usign. Elleve tidsskrifter med litografiske kompositioner. Udgivet af Galerie Maeght 1969-1975. 38 x 28. (11).
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2431/580Lyngby
Peter Martensen: "(Tegnøvelser)". Sign. Peter Martensen 86, EA 3/5 I. Radering. Lysmål 53 x 40.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/583Lyngby
Dan Sterup-Hansen: "Seks farvezinkografier". Sign. og nummereret. Zinkografi i farver. Bladstørrelse 36 x 29.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2431/586Lyngby
Peter Martensen: Uden titel. Sign. Peter Martensen 87, 1/8. Radering. Lysmål 53 x 40.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/589Lyngby
Bjørn Nørgaard: “5 farve litografier”. Alle sign. monogram 89, 191/300. Litografi i farver. Bladstørrelse 31 x 24 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/598Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/652Lyngby
Sam Jedig, Kristian von Hornsleth: Komposition. Sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 x 57. Uindrammet
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2431/655Lyngby
Erik A. Frandsen: To kompositioner. Begge Sign. EA Frandsen 04 05. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 x 54. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/656Lyngby
Malene Landgreen: To kompositioner. Begge Sign. Litografi i farve. Bladstørrelse 56 x 76. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2431/657Lyngby
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2431/658Lyngby
Peter Brandes: Uden titel. Sign. Peter Brandes 89, 37/75. Træsnit i farver. Bladstørrelse 90 x 60.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2431/681Lyngby
Sven Dalsgaard: "Sven Dalsgaards Beautybox" 1969. Usign. Vinylplader. Dia. 17. (2)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2431/685Lyngby
Roberto Matta: "Vivante Mortalite", 1973. Sign. monogram, 9/100. Radering i farver. Lysmål 47 x 31.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2431/689Lyngby
Per Kirkeby: To kompositioner fra "Rebeccas billedark", 1974. Offset i farver. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/693Lyngby
Ole Schwalbe: Komposition. Sign. Ole Schwalbe 87. Serigrafi på lærred. 52 x 52.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/707Lyngby
Victor Vasarely: Komposition fra serien “Meta”. Sign. Vasarely, 47/225. Blindstempel 'Denise René Editeur'. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 116 x 72.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/708Lyngby
Vurdering :
2431/710Lyngby
Georg Jacobsen: Opstilling. Sign. Georg Jacobsen 1962. Litografi i farver. Lysmål 46 x 53.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2431/815Lyngby
Erik A. Frandsen: "Blokering". Komplet serie. Sign. Erik A. Frandsen, 11/16. Litografi i farve. Bladstørrelse 49,5 x 39. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/817Lyngby
Per Kirkeby: “Topfpflanze”. Sign. PK 83, 21/24. Akvatinte og linoleumssnit farver. Bladstørrelse 87 x 66.
Vurdering :