2431/816Lyngby
Mogens Balle: Uden titel, 1970/1973. Sign. MB. Olie på krydsfinér. 19 x 22.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/818Lyngby
Bent Holstein, Bent Stubbe Teglbjærg: To kompositioner. Akvarel på papir. Bladstørrelse 24 x 18 og 30 x 20. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/820Lyngby
Olaf Rude: Sommerdag ved bondegård, Bornholm. Olie på lærred. Sign. Olaf Rude. 73 x 100.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/821Lyngby
Per Arnoldi: Uden titel. Sign. på bagsiden Arnoldi 87. Olie på lærred. 50 x 40.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/822Lyngby
Jens Birkemose: Uden titel. Sign. på bagsiden Birkemose. Olie på lærred. 65 x 54.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/823Lyngby
Tom Krøjer: Uden titel. Sign. Krøjer 86. Olie på lærred. 81 x 65.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/824Lyngby
Jan Sivertsen: Uden titel. Sign. på bagsiden Jan Sivertsen 1985. Olie på lærred. 65 x 50.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/826Lyngby
Inge Hørup: "Babette", 2013-16. Sign. Inge Hørup. Olie på lærred. 140 x 50. Uindrammet.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/827Lyngby
Jens Birkemose: Uden titel. Sign. på bagsiden J.B. 87. Sign. Olie på lærred. 65 x 54.
Vurdering :
2431/828Lyngby
Povl Christensen: Landskab med træer. Sign. Povl C. 51. Olie på lærred. 98 x 131.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2431/829Lyngby
Peter Nyborg: "Say hello to my friends". Sign. Nyborg og på bagsiden på bagsiden P. Nyborg 1988. Olie på lærred. 49 x 66.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/837Lyngby
Bertrand Dorny: Uden titel. Sign. Dorny 10.4.87. Collage. 28 x 40.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2431/839Lyngby
Nils Erik Gjerdevik: Uden titel. Sign. NE Gjerdevik 98. Mixed media på papir. Bladstørrelse 79 x 106. Uindrammet.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: