2431/873Aarhus
Robert Jacobsen: Komposition. Sign. Rob. Jacobsen, 76/100. Håndkoloreret radering. Lysmål 29 x 27.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2431/877Aarhus
Johannes Weise: "Beethoven, musikværelset". Sign. Johannes Weise, 59. Olie på lærred. 60 x 52.
Vurdering :
1.000–1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/879Aarhus
Johannes Weise: "På vej i nye perspektiver", 1952. Sign. Johs. Weise. Olie på lærred. 72 x 47.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2431/884Aarhus
Fred Sieger: Komposition. Sign. på bagsiden med hilsen. Olie på plade. 11 x 16.
Vurdering :
1.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/885Aarhus
Peter Peitersen: Parti fra Aarhus Havn. Usign. Olie på lærred. 82 x 108.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2431/892Aarhus
Ubekendt kunstner, 20. årh.: "Alhambra", 1999. Sign. monogram 99. Olie på lærred. 64 x 60.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2431/893Aarhus
Hugo Arne Buch: Uden titel. Sign. på bagsiden Hugo Arne Buch, 1971. Olie på lærred. 60 x 50.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/895Aarhus
J.V. Martin: "Ikke betitlet". Sign. J. V. Martin 85. Olie og lakfarve på papir. Lysmål 57 x 40.
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
2431/896Aarhus
Johannes Weise: "Tingenes liv". Sign. Johs. Weise, 1955. Olie på lærred. 78 x 71.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2431/905Aarhus
Emil Wind: Tre kompositioner. Sign. monogram. Olie på lærred. 20 x 25 og 20 x 24. (3)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2431/914Aarhus
Ebba Carstensen: Skovparti med figurer. Sign. Ebba Carstensen. Olie på lærred. 54 x 45.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud: