-
2431/500Aarhus
KAWS: "Urge, No. 8". Sign. KAWS 20, 222/250. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 44 x 32. Certifikat medfølger.
Sælges
Vurdering :
40.000 DKK Næste bud:
-
2431/560Aarhus
Pierre Wemaëre: Fem kompositioner. Sign. Litografi. Lysmål 47 x 64, 42 x 59, 43 x 60, 47 x 64 og 47 x 64. (5)
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2431/670Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA-85, 14/90. Litografi. Bladstørrelse 77 x 55. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/672Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA, 68/150. Litografi. Bladstørrelse 82 x 61. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/700Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. Mogens Andersen 69, 3/22. Litografi. Bladstørrelse 75 x 64. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/705Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA 91, 98/100. Litografi. Bladstørrelse 95 x 67. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/711Aarhus
Carl-Henning Pedersen: Komposition. Sign. Carl-Henning Pedersen 1973, 87/100. Litografi. Lysmål 28 x 20.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/716Aarhus
Poul Anker Bech: Landskab med figurer og telt. Sign. Poul Anker Bech 93, 57/300. Lysmål 47,5 x 69.
Sælges
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/769Aarhus
Pierre Alechinsky: "Serpent IV". Sign. Alechinsky, 15/120. Litografi og radering i farver. Lysmål 61,5 x 44.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2431/770Aarhus
Pierre Alechinsky: "Serpent I". Sign. Alechinsky, 15/120. Litografi og radering i farver. Lysmål 61,5 x 44.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/772Aarhus
Poul Skov Sørensen: "Portræt". Sign. Poul Skov Sørensen 97, E.T. Radering. Lysmål 31,5 x 31.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
-
2431/773Aarhus
Peter Brandes: Komposition fra serien "Fod". Sign. P. Brandes, e/a. Træsnit i farver. Bladstørrelse 48 x 38.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/790Aarhus
Esben Hanefelt Kristensen: Eventyrlig komposition. Sign. Litografi i farver. Bladmål 40 x 30.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
-
2431/793Aarhus
Mie Mørkeberg: Uden titel. Sign. og nummererede. To litografier. Bladstørrelse 39 x 29 og 29 x 39. Uindrammede. (2)
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/852Aarhus
Pierre Fix-Masseau, Chr. Olsen: To kompositioner. Offsettryk og litografisk plakat. Lysmål 79 x 59 og 79,5 x 58,5. (2)
Sælges
Vurdering :
1.500–2.400 DKK Næste bud:
-
2431/857Aarhus
John Kørner: "Caught", "A modern Problem", "War Problems" m.f. Div. bøger og udstillingskataloger. (5)
Sælges
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/875Aarhus
HuskMitNavn: "Narcissisten". Usign. Oplag 100. Litografi i farver. Lysmål 68 x 49.
Sælges
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud: