2431/568Lyngby
Lucebert: Uden titel. Sign. Lucebert 70. Tusch på papir. Lysmål 26 x 20.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2431/722Aarhus
Henry Heerup: Skitse. Sign. Heerup, 11 sept. 44. Blyant og oliekridt på papir. Bladmål 31 x 23,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/816Lyngby
Mogens Balle: Uden titel, 1970/1973. Sign. MB. Olie på krydsfinér. 19 x 22.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2431/873Aarhus
Robert Jacobsen: Komposition. Sign. Rob. Jacobsen, 76/100. Håndkoloreret radering. Lysmål 29 x 27.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: