2438/321
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Hammerslag:
850 DKK -
2438/149
Fransk konsolur af forgyldt bronze, ved urhus stående yngling og søjle. 19. årh.s første halvdel. H. 30.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.800 DKK -
2438/71
Fransk kaminur af forgyldt bronze, urhus med stående kvinde i renaissance dragt. 19. årh.s midte. H. 49. B. 38. D. 14.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2438/56
Fransk rokoko konsolur i kasse af sortmalet og guldstafferet træ. Sign. Robert. 18. årh. H. 58.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2438/47
Fransk bordur af marmor med figur af patineret bronze. 19. årh. slutning. H. 62 cm. W. 36 cm. D. 18 cm.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
1.350 DKK -
2438/38
Fransk konsolur af delvis forgyldt bronze, ved urhus putto på søjle. Dernière à Paris. 19. årh.s sidste halvdel. H. 65.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
14.500 DKK