-
2434/554Aarhus
Kurt Trampedach: Selvportræt. Sign. Trampedach New York 84. Håndkoloreret litografi i farver. Bladstørrelse 75 x 100.
Sælges
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/598Lyngby
Per Kirkeby: Komposition fra ”3 litografier”. Sign. PK 79, 15/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 65 × 48.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/607Lyngby
João Penalva: "Album Men Asleep". 2018. Sign. João Penalva, Ed. 196/400+20 A.P. Trykt hos Guide Artes Gráicas. 17 x 21.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/616Lyngby
Leif Lage: "6 grafiske blade". Sign. Lage 83, 143/300. Mappe med seks litografier. Bladstørrelse 48 x 37.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2434/625Lyngby
Her Majesty Queen Margrethe II of Denmark: Uden titel. Litografi i farver. Lysmål 65 x 47.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/626Aarhus
Ian McKeever: "Temple Painting", udstillingsplakat. Sign. McKeever. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 200 x 80.
Sælges
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
-
2434/649Lyngby
Per Kirkeby: Komposition fra mappen “Det Genskabte Køkken”. Sign. Per Kirkeby 80, 107/120. Litografi i farver. Bladstørrelse 41 × 63.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/652Lyngby
Ursula Reuter Christiansen: Uden titel. Sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 64,5 x 49,5. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
-
2434/708Lyngby
Walasse Ting: Kvindefigur. Sign. 79, 3/100. Litografi i farver. Lysmål 47 x 68.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/734Lyngby
Per Kirkeby: Uden titel. Sign. PK 89, 95/100. Litografi i farver. Lysmål 83 x 61.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/768Aarhus
Svend Wiig Hansen: Figurkomposition. Sign. Wiig Hansen 156/200. Radering. Lysmål 62 x 74.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
-
2434/774Aarhus
Carsten Schmidt-Olsen: Fire kompositioner. Uden titel. Sign. Bladstørrelse 50 x 66. (4)
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
-
2434/777Aarhus
Poul Anker Bech: Uden titel. Sign. Poul Anker Bech 91, 33/150. Litografi i farver. Lysmål 30 x 44.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/778Aarhus
Christian Lemmerz: To kompositioner fra serien "De 5 krager". Tryksign. Chr. Lemmerz. Litografi. Bladstørrelse 28 x 39 og 39 x 28. (2)
Sælges
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/807Aarhus
Hisayuki Yamaie: Scene fra Pisa. Sign. Hisayuki Yamaie 86, 14/50. Serigrafi. Lysmål 41 x 28
Sælges
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/869Aarhus
Poul Skov Sørensen: "Portræt". Sign. Poul Skov Sørensen 97, E.T. Radering. Lysmål 31,5 x 31.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud: