2434/554Aarhus
Kurt Trampedach: Selvportræt. Sign. Trampedach New York 84. Håndkoloreret litografi i farver. Bladstørrelse 75 x 100.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/626Aarhus
Ian McKeever: "Temple Painting", udstillingsplakat. Sign. McKeever. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 200 x 80.
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
2434/768Aarhus
Svend Wiig Hansen: Figurkomposition. Sign. Wiig Hansen 156/200. Radering. Lysmål 62 x 74.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2434/774Aarhus
Carsten Schmidt-Olsen: Fire kompositioner. Uden titel. Sign. Bladstørrelse 50 x 66. (4)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2434/777Aarhus
Poul Anker Bech: Uden titel. Sign. Poul Anker Bech 91, 33/150. Litografi i farver. Lysmål 30 x 44.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/778Aarhus
Christian Lemmerz: To kompositioner fra serien "De 5 krager". Tryksign. Chr. Lemmerz. Litografi. Bladstørrelse 28 x 39 og 39 x 28. (2)
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/807Aarhus
Hisayuki Yamaie: Scene fra Pisa. Sign. Hisayuki Yamaie 86, 14/50. Serigrafi. Lysmål 41 x 28
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2434/869Aarhus
Poul Skov Sørensen: "Portræt". Sign. Poul Skov Sørensen 97, E.T. Radering. Lysmål 31,5 x 31.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud: