-
2434/521Aarhus
Hans Scherfig: “Et møde”, 1974. Sign. Scherfig 1974, 173/270. Litografi i farver. Lysmål 47 x 61.
Sælges
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/527Aarhus
Michael Kvium: Figurkomposition. Sign. Kvium 10, 37/50. Litografi. Bladstørrelse 76 x 56.
Sælges
Vurdering :
12.000 DKK Næste bud:
-
2434/530Aarhus
Michael Kvium: "Strangers". Sign. Kvium 10, 46/50. Litografi i farver. Bladstørrelse 74 x 52.
Sælges
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud:
-
2434/539Aarhus
Pierre Alechinsky: "Marée basse". Sign. Alechinsky, 72/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 x 56.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/554Aarhus
Kurt Trampedach: Selvportræt. Sign. Trampedach New York 84. Håndkoloreret litografi i farver. Bladstørrelse 75 x 100.
Sælges
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/626Aarhus
Ian McKeever: "Temple Painting", udstillingsplakat. Sign. McKeever. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 200 x 80.
Sælges
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
-
2434/748Aarhus
Carl-Henning Pedersen: Figurkomposition. Sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 75 x 56.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/765Aarhus
Robert Jacobsen: Uden titel. Sign. Rob. Jacobsen med dedikation. Litografi i farver. Lysmål 52 x 67.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/766Aarhus
Robert Jacobsen: Uden titel. Sign. Rob. Jacobsen 65 med dedikation. Litografi i farver. Lysmål 38 x 56.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
-
2434/768Aarhus
Svend Wiig Hansen: Figurkomposition. Sign. Wiig Hansen 156/200. Radering. Lysmål 62 x 74.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
-
2434/774Aarhus
Carsten Schmidt-Olsen: Fire kompositioner. Uden titel. Sign. Bladstørrelse 50 x 66. (4)
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
-
2434/777Aarhus
Poul Anker Bech: Uden titel. Sign. Poul Anker Bech 91, 33/150. Litografi i farver. Lysmål 30 x 44.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/778Aarhus
Christian Lemmerz: To kompositioner fra serien "De 5 krager". Tryksign. Chr. Lemmerz. Litografi. Bladstørrelse 28 x 39 og 39 x 28. (2)
Sælges
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/807Aarhus
Hisayuki Yamaie: Scene fra Pisa. Sign. Hisayuki Yamaie 86, 14/50. Serigrafi. Lysmål 41 x 28
Sælges
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/810Aarhus
Pierre Alechinsky: "Marée haute". Sign. Alechinsky, 114/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 x 56.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/859Aarhus
Corneille: "Tommelise". Sign. Corneille 99, 104/250. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 x 56. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/869Aarhus
Poul Skov Sørensen: "Portræt". Sign. Poul Skov Sørensen 97, E.T. Radering. Lysmål 31,5 x 31.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2434/883Aarhus
Kurt Trampedach: "Orgasme". Signatur og nummerering er skjult af passepartout. Litografi. Lysmål 82 x 57.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud: